Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza?

Na stan naszego zdrowia ma znaczenie szereg czynników, jednak do tych mających kluczowe znaczenie zaliczamy dietę oraz jakość wdychanego powietrza. Na to czym oddychamy, składa mnóstwo cząsteczek. Większość z nich nie ma negatywnego wpływu na nasze zdrowie, jednak część z nich będąca związkami chemicznymi może mieć negatywny wpływ na nasz organizm. W powietrzu mogą znajdować się różne cząstki (pyłki, kurz, bakterie, wirusy, substancje drażniące czy zanieczyszczenia) które u znacznej liczby osób objawiają się pojawieniem reakcji alergicznej.

Coraz większa liczba osób dostrzega problem i stara się znaleźć rozwiązanie. Do takich należy zakup oczyszczacza powietrza. Tego typu urządzenia stały się bardzo popularne, zwłaszcza ze względu na ciągle pojawiające się informacje o fatalnym stanie powietrza w Polsce oraz świadomości jak szkodliwy jest smog.

Okazuje się, że w Polsce próg ogłoszenia alarmu smogowego jest kilkukrotnie wyższy niż w krajach zachodnich. Oczyszczacze powietrza stają się wręcz niezbędne. Odpowiadamy dlaczego warto sięgnąć po oczyszczacze powietrza.

Eliminacja z powietrza szkodliwych składników

Podstawowym i kluczowym zadaniem oczyszczaczy powietrza jest eliminacja szkodliwych cząstek. Urządzenia sprawiają, że powietrze staje się wolne od szkodliwych składników powietrza. Oczyszczacz pracując wytwarza parę wodną lub jony ujemne, które osadzają się na zanieczyszczeniach, które w końcowym etapie są one usuwane.

Badania wykazują, że skuteczność renomowanych oczyszczaczy powietrza jest olbrzymia i wynosi nawet 99 proc. Tym samym urządzenie są rzeczywistym i skutecznym rozwiązaniem w walce z alergenami, wirusami czy kurzem.

Oddychanie czystym powietrzem jest szczególnie ważne dla astmatyków i alergików. W powietrzu znajduje się mnóstwo alergenów, które mieszają się r różnymi substancjami, np. spalinami, czym stwarzają agresywne składniki uczulające. Oddychanie tak zanieczyszczonym powietrzem może  wywoływać trudności w oddychaniu, nasilenie astmy czy uaktywnienie się alergii, która do tej pory mogła być uśpiona.

Niweluje zapachy

Efektem ubocznym filtrowania cząstek jest eliminacja z powietrza nieprzyjemnych zapachów.   Dobrze wybrane urządzenie bardzo dobrze radzi sobie z dużą ilością zanieczyszczeń wytwarzanych podczas palenia papierosów. Jest to szczególnie istotne dla innych domowników którzy negatywnie reagują na woń lub składniki dymu tytoniowego.

Postaw na rozwiązania bezfiltrowe

Produkty LifeAir są innowacyjnym rozwiązaniem wykorzystującym jonu ujemne w procesie eliminacji niepożądanych cząstek. W przeciwieństwie do konkurencji użytkownik nie musi kupować drogich filtrów i pamiętać o ich wymianie. Wystarczy jedynie umyć kolektor.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *