Powiedź STOP marnowaniu żywności!

Szacuje się że ponad 30% produkowanej żywności ląduje w śmietniku. Doradzamy jak można prostymi sposobami zapobiec marnowaniu jedzenia i czasu, który marnujemy na ciągłe wędrówki do sklepu.

Każdy chce mieć pod ręką świeże warzywa i owoce. Problemem jest, to że aby przygotowane przez nas potrawy miały wyjątkowy smak i aromat należy używać świeżych produktów. Nie każdy ma czas na codzienne wyprawy do marketu w poszukiwaniu świeżej dostawy warzyw i owoców.

Pojemniki częściowo rozwiązują problem

Większość osób próbuje przedłużyć przydatność produktów wkładając je do pojemników. Jest to rozwiązanie najprostsze jednak mało efektywne i jego rezultaty są zależne od konkretnego warzywa i owocu.

Jak przedłużyć świeżość produktów?

Na rynku polskim znajduje się wiele produktów obiecujących znakomite działanie, niestety większość z nich działa źle lub połowicznie. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wyszła marka Bluapple, której produkty w końcu są dostępne na naszym rynku. Zadaniem produktów jest przedłużenie świeżości warzyw i owoców. Wprowadzone rozwiązania z powodzeniem funkcjonują od lat na rynku Stanów Zjednoczonych co gwarantuje, że są one bezpieczne i co najważniejsze skuteczne. Należy zaznaczyć, że produkty Bluapple są opatentowane w stanach Zjednoczonych i tam są produkowane. Kupując z oficjalnych źródeł masz pewność, że produkt jest oryginalny.

Jak to działa?

Każda roślina czy owoc wydziela gaz etylenowy (hormon wzorostu), który jest odpowiedzialny za szybkie dojrzewanie. Zadaniem produktów Bluapple jest absorpcja tego gazu i w konsekwencji maksymalne opóźnienie przejrzewania. Szacuje się, że przy stosowaniu wkładów możemy przedłużyć świeżość, jędrność i soczystość warzyw i owoców nawet do 3 tygodni!

Tanio i ekologicznie

Przy konstrukcji wkładów wykorzystano naturalny pył wulkaniczny (zeolit) który jest odpowiedzialny za absorpcję gazu etylenowego. Jeden wkład może działać nawet do 3 miesięcy, a po tym okresie można go wykorzystać jako naturalny i ekologiczny nawóz. Produkty Bluapple są niezwykle tanie, w obecnej chwili za opakowanie zawierające dwa wkłady należy zapłacić kwotę trochę powyżej 40 zł.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *